Wolność Czytania 2020
Wolność Czytania

Wolność Czytania 2020

Już w najbliższy piątek, 18 września zapraszamy na rozpoczęcie tegorocznej edycji „Wolności czytania”. Tego dnia o godz. 15.00 spotkamy się w Restauracji „Literacka” (ul. Sienkiewicza, naprzeciw Chorzowskiego Centrum Kultury) z profesorem Ryszardem Koziołkiem.

21 września o godz. 18.00 zapraszamy do Księgarni Dopełniacz na spotkanie z Martą Matyszczak, autorką powieści „Las i ciemność” z serii „Kryminały pod psem”.

23 września także o godz. 18.00 zapraszamy do U I LO w Chorzowie na rozmowę z Dariuszem Zalegą, który w książce „Zbuntowany Śląsk” przybliżył temat udziału Ślązaków w walce z faszyzmem w Hiszpanii

24 września o godz. 18.00 do chorzowskiej księgarni „Dopełniacz” zapraszają – wraz z młodymi twórcami publikującymi w Czasopiśmie Kulturalno-Literackim SŁOWAk, Kacper Łukowicz i Zuzanna Śliwińska. Spotkanie poprowadzi Marta Banaś

26 września pod hasłem „Rynek komiksu i fantastyki”, odbędą się konkursy z nagrodami, pokazy, warsztaty, spotkania autorskie oraz pokaz filmu, powstałego na motywach komiksu.

4 października, zapraszamy do Chorzowskim Centrum Kultury na spektakl „Księga dżungli”
21 października o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu porozmawiamy z Pawłem Brodowskim red. naczelnym „Jazz Forum” o Leopoldzie Tyrmandzie – pisarzu, publicyście.

https://mieszkancy.chorzow.eu/article/chorzow-uwalnia-czytanie/