Projekty

17 jedynych w swoim rodzaju pisanek czeka na nowe domy

Te niezwykłe pisanki wielkanocne powstały, by wspomóc zdolną młodzież z Chorzowa.

17 jedynych w swoim rodzaju pisanek czeka na nowe domy. Każdą z nich można pozyskać w zamian za darowiznę na fundusz stypendialny dla utalentowanej chorzowskiej młodzieży.

Bogdan Kalus, Long&Junior, Nina Nocoń, Jacek Silski, Siostry Wajs czy wiceprezydenci Chorzowa: Wiesław Ciężkowski i Mariola Roleder. To tylko niektóre z osób, które wzięły udział w akcji „Wielkanocne jaja”, polegającej na malowaniu wyjątkowych pisanek. Teraz wszystkie te ozdobione jaja mogą trafić pod strzechy. Jaka jest ich cena? Oby jak najwyższa!

Chodzi bowiem o wsparcie zdolnej młodzieży. Całość środków pozyskanych z darowizn przekazanych przez osoby zainteresowane zdobyciem pisanek zostanie przeznaczona na specjalny fundusz stypendialny Chorzowskiej Kapeli Dobrych Uczynków, dzięki któremu najmłodsi chorzowianie będą mogli szlifować swoje talenty – muzyczne, plastyczne, naukowe i inne.

Pisanki są autorstwa:
Jacka Silskiego,
Kuby Kurzeli,
Kai Renkas,
Niny Nocoń,
Tomasz Ignalskiego,
Wiesława Ciężkowskiego,
Marioli Roleder,
Mirosława Neinerta,
Magdaleny Sekuły,
Jarosława Grzesisty i Michała Jelenia, czyli duetu „Long&Junior”,
sióstr Patrycji i Agnieszki Wajs,
Jacka Siegmunda,
Damiana Sobka,
Mirosława Szołtyska,
Bogdana Kalusa,
Marka Wójcika,
Klubu Sportowego Ruch Chorzów.

Chęć przekazania darowizny i tym samym wejścia w posiadanie wybranej pisanki należy zgłaszać do Stowarzyszenia Przyjaciół Słowaka – telefonicznie pod nr tel. (+48) 32 416 52 15 lub mailowo na adres kontakt@stowarzyszenie.slowacki.edu.pl .